Bereket Ritüeli Nedir?

Bireyin hayatında daha fazla istediği ya da elinde var olan değerli görmüş olduğu ya da değerli olan manevi ve maddi olarak istek doğrultusunda her şeyin olması için yapılan ritüellere bereket ritüeli veya bereket arttırma çalışmaları denmektedir.

Bereket Ritüelleri Nelerdir?

On dokuz başak bereket ritüeli: Kurutulmuş olan on dokuz başağın bereketin sembolü olarak görülen bu on dokuz başağın bir araya gelecek bir biçimde ip ile bağlamalısınız. Bağlanılmış olan bu ipin ucundan keserek cüzdanınıza koyun. Bu başakları yedi gece ofis ya da evinizdeki bereket köşenize asın ya da başka bir köşeye koyun. Sekizinci gün sabahı da bu başakları ünü, şanı, malı ve bereketi bol olan bireylere dağıtın.

Kristal bereket suyu: Yeni alınmış olan beyaz kuvars ya da akik kristalinizi bir gece boyunca toprakta bekletin ve daha sonrada ertesi gün avucunuza alarak iş, ev, bereket, kariyer ile alakalı her ne isteniliyor ise dileyin. Bu isteklerin taşları kodlanarak gerekli olan imgeleme gerçekleştirilir. Bu olumların ardından gecede yastık altında bu taşlar ile beraber o gece uyuyun.

Bereket yastığı: Yeni almış olduğunuz yastığın içine defne yaprağı, kurumuş olan gül yaprağı, demir para ve kişniş tohumu herhangi bir kumaşın içine koyun. Kapalı olan bu kumaşı da yastığın en içine doğru olacak şekilde yerleştirin. Bunları uygulamış olduğunuz yastık ile en az yirmi bir gün boyunca uyuyun. Rüyalarınızda görmüş olduğunuz mesajları mutlaka günlüğünüze not edin. Dilekleriniz gerçekleşince de keseyi toprağa gömün.

Bereket Kesesi: Kristal olan bir kaseye yeşim taşını, çörek otunu, akik taşını ve pirinci ekleyin, üzerini de defne yaprakları ile sarın ya da üzerine serpin. Kuvvet için bir tutam karabiber ve birazcık da oluşum enerjisi katmak için karanfil ekleyin. Mor olan ince bir ipe de bu uygulamadan ne diliyor ya da istiyor iseniz düşünerek sonsuzluğu anlatan sekiz adet bir düğüm atın. Bu ipte mutlaka kesenin içinde olmalıdır. Son olarak da bir adet tarçın çubuğu ekleyin. Yapılan bu uygulamanın tam yanında saksıda bir çiçek alınıp konulmalıdır. Bu ipin ucu da çok küçük bir şekilde kesilip çiçeğin olduğu toprağa gömülmedir. Bu çiçeğinde solmaması için oldukça dikkat ve özen gösterilmesi gerekmektedir.

Bolluk karışımı: Bir adaçayı yaprağını, demir parayı, kehribar taşını ve karanfil parçalarını altın bir renkteki ipek olan bir keseye koyun. Bu kesenin ağzı açılınca niyet ediniz ve pencereye ya da balkona koyunuz. Bu uygulama ile de dışarıda olan bereketi içeriye girdirmesinde yardımcı olur.

Bu gibi bereket ritüeli çalışmalarını ev için yapıyor iseniz; Mumları yakmalısınız. Olumlama tekniği ile birtakım konuşmalar yapmalısınız. Mumlardan arta kalanları da toprağa gömerek basit bir bereket ritüeli çalışması yapabilirsiniz.

Hemen İletişime Geç ve Yeni Bir Başlangıç Yap!