Bioenerji

Esmalar, dualar, ayet ve sureler ile yapılan şifa çalışmalarına bioenerji denmektedir. Surelerin ve ayetlerin enerjilerini uygulama yapar iken karşı tarafa pozitif enerji olarak aktarmak ve bütün negatif enerjileri çekme diyebiliriz. Adından da anlaşıldığı gibi bioenerji, zaten içinde yaşamış olduğumuz enerjinin ta kendisidir. Dolayısı ile önemli olan bize yaşam ve hayat veren bu enerjinin bilincinde olmak ve böylece olumlu etkilerini almaya açık olmaktır. Huzur, sevgi, saf mutluluk, güven, yaratıcılık, başarı ve benzeri doğuştan sahip olduğumuz kaynakların kuvvetlenmesine vesile olur. Böylelikle bu enerjinin ruhsal, fiziksel, zihinsel ve duygusal bütün bedenimize iyilik getirdiğini görürüz.
İnsanlık var olduğundan bu yana şifa enerjisi vardır. Peygamberlerin bu alandaki mücadele ve çalışmalarını, onlara özel olan ilimlerini hemen hemen herkes bilmektedir. Örnek verecek olur isek Musa peygamber sihirbazlar ile mücadelesi ve onların yapmış olduğu büyüleri bozması, etkisi hale getirmesi gibi.

Bioenerji Çalışmalarının Çeşitleri

Şifa enerji uygulamaları yani bioenerji çalışmaları iki çeşittir. Birinci olanı rahmani yoldan oluşandır. İkincisi ise sufi denilen varlıkların aracılığı ile uygulanmasıdır. Rahmani olan şifa enerjisinin de vücuttaki negatif enerjiyi temizleyerek hem fiziksel hem de ruhsal şifa çalışmaları uygulanır. Ruhsal olarak adlandırdığımız özellikle psikolojik sorunların ve sinir bozuklukların tedavisinde yardımcı olur ve temizler. Sufi çalışmalar ise biraz daha tehlikelidir. Şifa çalışması sırasında uygulama yapılan bireye varlık bulaşabilir ve o varlık zamanla o kişide ruhsal sorunlar oluşturabilir. Şifa çalışması uygulayan kişiler bu nedenle oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

Hangi Durumlarda Bioenerji Uygulaması Yapılır?

Yaşamış olduğunuz olayların sebep ve sonuç ilişkisini yavaş yavaş algılamaya başladığınız an doğallık ile çözüm üretmeye başlayabilirsiniz. Ruhsal bir problemi olanlar, kaygılı davranışlar, panik atağı olan bireyler, sinirli davranışı olanlar rahatlık ile bioenerji çalışmaları yaptırabilir. Üstelik vücudunda problemi olanlar yani örneğin, kalp, mide, kadın hastalıkları, migren, sırt ve boyun ağrıları gibi hastalıklar olarak sıralayabiliriz. Bu gibi hastalığı olanlarda faydalanabilmektedir. Pek çok hastalıklarda da yararı olan alternatif bir tıp olarak günümüzde de pek çok ülkede uygulanmış olduğu için artık Türkiye’de de yavaş yavaş kişilerin rağbet ettiği doğal şifa enerji çalışmaları uygulanmaktadır. Ancak kendinize değil, bir başkası içinde kullanabileceğiniz enerji konusunda iyilik getiren bireyler değil, enerjilerdir.

Kimlere Enerji Uygulaması Yapılabilir?

Yeni doğmuş olan bebekten son nefese kadar herkese uygulanabilir ve hiçbir yan etkisi de yoktur. Genel olarak kanser hastalarının ağrılarının hafiflediği ve psikolojik sorunu olup senelerce kurtulamayanlar bioenerji yöntemini denemektedir. Hamile kadınlar yaşamış oldukları hamile sendromu ve vücutta birikmiş negatif enerjinin temizlenmesinde yarar sağlanmaktadır. Gerek bitkisel tedavi gerek şifa enerjisi gibi pek çok doğal tedavi yöntemleri vardır. Bu nedenle de günümüz modern tıbba oldukça yardımcıdır.

Hemen İletişime Geç ve Yeni Bir Başlangıç Yap!