Çakra Temizliği

Çakra, vücutta bulunan yaşam gücü, enerjidir. Her çakra bir organ ve duygudan sorumludur. Karmaşık görevlere sahiptir. Eski kaynaklara göre insan vücudunda 88 bin adet çakra bulunuyor. Bedenin orta ekseninde hizalanan çakralar ise 7 tanedir. Ağırlıklı olarak bu çakralar üzerinde çalışmalar yapılıyor. Çünkü çakralar fiziksel hastalıkları temsil ediyor. Fiziksel bedenin ihtiyaç duyduğu yaşam enerjisini evrenden alır ve bedenin kullanacağı forma sokar. Evrensel enerjilere göre çakraların amacı evrenin enerjisinin vücuda alınmasını sağlamaktır. Çoğu zaman enerjiler vücuda giriş sağlayamaz ya da özgürce dolaşamaz. Bu gibi durumlarda ise çakra temizliği yapılır.

Çakralar Neden Kapanır?

Kişinin enerji seviyesi yüksek olduğunda ve akıcı enerji alabildiğinde vücut fonksiyonları düzenli çalışmaya devam ediyor. Enerji kanalları kapalı olan kişilerin sağlıklarında da bozulmalar meydana geliyor. Çakralar kısmen ya da tamamen tıkanıklığa maruz kalabiliyor. Bu yüzden salgı bezleri de tam anlamıyla çalışamıyor ve vücutta rahatsızlıklar oluşuyor. Stres yüzünden, beyinsel çatışmalardan, psikolojik baskılardan ve kötü düşüncelerden dolayı çakralar kapanabiliyor. Kapanmada günlük yaşanan bir takım stresler, kötü beslenme, gürültü kirliliği ve ses gibi nedenler de etken oluyor. Her çakranın bedenimiz üzerinde etkisi olduğu bir duygu ve organ olduğu için çakralardaki enerji azalması ya da tıkanması o duygu durumları ve organlarda da direk etki sağlıyor.

Çakra Temizliği Nasıl Yapılır?

Çakra temizliği yapılması için öncelikle vücudun hangi çakrasında enerji azalması ya da tıkanması varsa onun tespit edilmesi gerekir. Çakralara, içerisinde bulunan enerjilerden daha yüksek enerjiler akması gerekir. Böylece titreşimler artar ve tıkanıklık sebebiyle oluşan düşük frekans ortadan kalkar. Ancak çakralara işlevine uygun enerji titreşimleri verilmelidir. Bu enerji titreşimleri ise doğada bulunan elementlerde, değerli taş ve kristallerde, seslerde, aromaterapi yağı ve parlayan renklerde bulunuyor. Çakra temizliği ve enerji aktarımı kesinlikle uzman bir kişi tarafından yapılmalıdır.

Çakralar, reiki için de kullanılıyor. Ustalar, reiki ile ilgili pratik ve teorik bilgi verirken, vücutta bulunan zamanla tıkanmış kanalların da açılmasını sağlıyor. Çakralara yeni enerjiler yükleniyor. Kanalları açılan ve enerji ile yüklenen kişi başkalarına da enerji verebilecek kapasiteye sahip oluyor. Enerji iletme yeteneğinin bir kişiden bir başka kişiye geçmesi ise bu alanda inisiyasyon olarak biliniyor.

Çakra Temizliği İçin Nelerden Faydalanılır?

Değerli taşlar ve kristaller çakra temizliği için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Güçlü ve besleyici etki taşırlar. Hem yeryüzü hem de gökyüzünden enerji ve renk çekerek dünyaya yansıtan taşlar, kristal yapıları ile olumlu ve uyumlu bir etki sağlıyor. Çakra temizliği için kullanılan taşlar; akik, hematit, kırmızı yeşim taşı, lal, kırmızı mercan, yakut, kırmızı akik, aytaşı, kaplan gözü, amber, topaz, kızıl kuvars, turmalin, zümrüt, yeşim taşı, lapis, akuamarin, turkuaz, sodalit, ametist, kaya kristali gibi taşlardır.

Hemen İletişime Geç ve Yeni Bir Başlangıç Yap!