İlişki Analizi

Evrende bulunan bütün ana temalar, astroloji alanı içerisinde yer alır. Aşk ve ilişkiler bu alan içerisinde bulunmaktadır. Bir ilişkinin doğasını çözümleyebilmek için öncelikle partnerleri çok iyi analiz etmek gerekir. İki kişinin ilişkisi içindeki tutumunu belirleyen pek çok farklı faktör vardır. Kişiye özel haritada bulunan gezegenlerin aldığı konum, aslında o partnerin duygusal karakterini, zaaflarını, tercihlerini ve ilişkiden beklentilerini belirleyen öncelikleri ifade eder. İlişki analizi, en genel tanımı ile bireyler arasında zayıf ve güçlü yönlerin ayrıntılı olarak incelenmesidir.

İlişki analizi yapılırken, kişilerin haritalarının birbiri üzerine oturtulması gerekir. Bu aşamada “synastri” adı verilen yöntem devreye girer. Kişinin gezegenlerinin başka bir kişinin haritasında etkileşime girdiği gezegenlerin incelendiği synastri yöntemi, ilişki içerisinde kişilerin oynadıkları rollerin belirlenmesini de sağlar. Böylece iki kişinin birbirlerinden etkilenme biçimlerini gösterir.

Derinlemesine İlişki Analizi

İlişkilerin dinamiği incelenirken, iki kişisel haritanın birbiri üzerine oturtulması gerekir. Sinastri haritalarında en önemli iki gezegen Mars ve Venüs olarak belirlenmiştir. Venüs iyi yönde kullanıldığı zaman ısıtmak, yatıştırmak ve cezbetmek gibi ifadelerin oluşmasını sağlar. Kötü yönde kullanıldığında ise uyutmak, manipüle etmek ve baştan çıkarmak duygularını harekete geçirir. Venüs’ün anahtarı cazibedir. Mars’a özgü iyi nitelikler arasında heyecanlandırmak, uyandırmak ve atılganlaştırmak duyguları yer alıyor. Kötü yönde kullanılan Mars ise kişiyi sinirlilik, kızgınlık ve dehşet salmak gibi olgularla baş başa bırakıyor.

İlişki Analizi İle Neler Yorumlanabilir?

İlişkiniz hakkında çeşitli problemler olduğunu düşünüp bunları merak ediyorsanız ya da ilişkiniz hakkında aklınıza takılan sorular varsa uzmanından analiz yaptırmanız gerekir.

Peki, ilişki analizi ile neler yorumlanabilir?

• Kişilerin bireysel horoskopları birbiri üzerine yerleştirilir ve gezegenlerin açılarının birbirine hangi konumda olduğu incelenir,
• Kişilerin güneşleri, venüs ve ayları gibi gezegenlerinin birbirine uyumlu açıda olup olmadığına bakılır,
• Bir kişinin yıldız haritasına bakılarak, hangi burçlarla anlaşabileceği belirlenir,
• Kişilik haritası sayesinde hangi burçtan biriyle evlenmesinin daha yüksek olduğu hesaplanır,
• Nasıl bir eş aradığı ile ilgili sonuçlar elde edilir,
• Kişilerin aşk ve ilişki raporu çıkarılır,
• Çiftlerin birbiri üzerindeki etkileri, baskın ve pasif yönleri belirlenir,
• İlişkinin gidişatı, birbirlerine olan ruhsal katkıları ve baskıları ortaya çıkar,
• Gezegen ilişkilerinin birbiri ile sert ya da yumuşak olup olmadığı belirlenir,
• İlişkilerin potansiyel zorlukları veya potansiyel ilerleme şekli hakkında bir sahibi olunur,
• Evlilik ve ilişkiye olan tutumları karşılaştırılır ve çevreye olan uyumu belirlenir.

Hemen İletişime Geç ve Yeni Bir Başlangıç Yap!