Kariyer Analizi

İnsanların kendilerine yeni bir iş belirlemesi için çeşitli astrolojik yöntemlerden faydalanılabilir. Bunlardan bir tanesi de kariyer analizi yapmaktır. İnsanlar genellikle iş bulmakta zorlanır, mevcut iş yerlerinde rahat edemez ve iş değiştirmek isterler. Burada sorun çalışma arkadaşları, çalışma alanı, mobbing uygulaması, maddi yetersizlik gibi sebeplerden oluşabilir. Yeni bir iş arayışına giren ancak kendine göre iş bulmakta zorlanan kişiler kariyer analizi ile olumlu sonuçlar alabilir.

Kariyer analizi yapılırken astrolojide kişinin astral haritası çıkarılır. Astral haritalar kişilerin meridyenlerini ve evlerini gösterir. Kariyer astrolojisinde ise altıncı ev, ikinci ev ve onuncu ev kariyer yapmak için önemli kabul edilir. Kariyer için ana evler altıncı ve onuncu ev olarak belirlenmiştir. Analizler kişilerin astrolojik yeteneklerine ve 10. Evi kesen burcuna göre değerlendirilir. Kişinin horoskopunda 10. Evi kesen burç ve içinde bulunan gezegenler, kişilerin kariyeri ve gelecekte yaşayabileceği konular hakkında önemli bilgiler verir. Gezegenler burada eğer sert etkili ise kişinin kariyerinde sert etkiler meydana gelebilir. Gezegenler bizim sevdiğimiz türdense kişi olumlu etkiler ile karşılaşabilir.

Gezegenlere Göre Kariyer Analizi

Gezegenler, insanların kariyerleri üzerinde çok büyük etkiye sahiptir. Gezegenlere göre yapılan kariyer analizi aşağıdaki gibidir;
• Yazarlık, edebiyat, şiir ve sözel faaliyetler ile ilgili olan kişilerin haritalarında kuvvetli bir Merkür gezegeni vardır. Aynı zamanda burçlardan da İkizler burcunun vurgusu bulunur.
• Hayal gücü ve beceri gerektiren sanatsal faaliyetlerde ise su elementinin yoğun olması sebebiyle Venüs ve Neptün gezegeni ile Ay’ın birbirine uyumlu açıda bulunması gerekir.
• Yöneticilik ve liderlik alanında kariyer yapmayan kişilerin pozisyonlarında özellikle Toprak ve Ateş elementlerinin fazlalığı gözlemlenir.
• Mühendis ve mimarlık gibi etkin sayısal alanlarda kariyer yapmak isteyen kişiler ise Uranüs ve Mars’ın iyi konumda olduğu haritaya sahip olmalıdır.

Kariyer Analizi Neden Yapılır?

İnsanların geleceğe dair kariyer planı yapması önemli bir durumdur. Ancak bu planlamada bazı kararsızlıklar meydana gelebilir. Kararsız durumların ortadan kaldırılması, iyi bir kariyer için doğru ipuçlarından faydalanılması için kariyer analizi yaptırılmalıdır. Analiz yaparken, iş yaşantısına yeni atılmış olabilirsiniz ya da uzun zamandır çalışan bir birey olarak yaşamda yer alıyor olabilirsiniz. Bu sayede hem yeni bir işe kolay adapte olabilir hem de bulunduğunuz mevcut iş yerinizde yaşadığınız bir takım sorunlara kolay çözümler üretebilirsiniz.

Doğum haritası üzerinden yapılan kariyer analizi sayesindekişiler, meslek tercihlerini yetenekli oldukları alanlara göre yapabilmeleri konusunda yönlendirilebilirler. Astral haritanızdaki en kuvvetli gezegeni bulmanız bu analiz için önemlidir. Gezegenin konumunu görmeniz gerekir. Gezegenin köşe evde olup olmadığı, Ay ve Güneş’e göre konumu, kariyer eviniz ile irtibatı olup olmadığı bu durumda önemlidir. Haritada güçlü olarak tespit edilen gezegenlerin ilgili oldukları meslekler sizin potansiyelinize uygun seçimler olacaktır.

Hemen İletişime Geç ve Yeni Bir Başlangıç Yap!