Negatif Enerji Dağıtma

İnsanların evrensel uyumuna, fiziksel sağlık ve ruhsal bütünlüğüne zarar veren, kişinin enerji dengesini doğrudan etkileyen enerji negatif enerji olarak biliniyor. Enerji kavramı evrende tek bir cinste bulunan frekanstır. Ancak insanların yaşadıkları olumlu ya da olumsuz durum ve duygulara göre enerji negatif ve pozitif olarak ikiye ayrılıyor. Kişiler olaylar karşısında pozitif bir enerji ile tepki verdiklerinde pozitif düşünceler ve mutluluk yaşar. Aynı şekilde olaylar karşısında negatif olarak bir enerji ile karşılık verenler de kötü duygu değişikliğine gider ve moral bozukluğu yaşar. Bu gibi durumlarda negatif enerji dağıtma yönteminden faydalanılıyor.

Negatif Enerji Nasıl Ortaya Çıkar?

Negatif enerji duygular ve davranışlar ile dışa vurum sayesinde anlaşılabiliyor. Bilinçaltınızda negatif enerji yükü olduğunu anlamanız için kendinizi kontrol edebilirsiniz. Negatif enerjinin ortaya çıktığı durumlar şunlardır:
• Hayattan zevk almıyor olmak ve her durumda kendini ağlayacak gibi hissetmek, sorun çıkarmak,
• Sebepsiz yere sürekli huzursuz ve bir telaş içerisinde olmak,
• Hayatı boyunca devamlı aynı sorunlar ile karşılaşmak ve monoton bir döngü içine girmek,
• Pozitif durumlarda bile negatifi ortaya çıkarmak ve negatif düşünceleri akıldan çıkaramamak,
• Uykusuzluk, halsizlik ve iştahsızlık gibi problemler yaşamak,
• Girdiği her ortamda çabuk sıkılmak ve ortamdan hemen çıkmayı istemek,
• İşleri yolunda gitmemek ve sürekli problemle karşılaşmak,
• Birisi ile sohbet ederken baş ağrısı çekmek ya da anlamada güçlük yaşamak,
• Ani korkulara kapılmak ve sürekli panik içerisinde olmak.

Negatif Enerji Dağıtma Nasıl Yapılır?

Negatif enerji dolu olan vücut, negatif tepkiler vermeye maruz kalır. Bu tepkiler arasında rahatsızlıklar da yer alıyor. Hem psikolojik hem de fiziksel olumsuzluklar vücutta meydana gelir. Negatif enerji dağıtma yöntemi sayesinde, pozitif enerjinin vücuda girmesi ve negatif enerjinin vücuttan atılması sağlanır. Negatif enerjiden arınmanın en etkili yolu sudur. Özellikle tuzlu ve iyotlu su yani deniz, negatif enerjinin uzaklaştırılmasına fayda eder. İnsanın rahatlamasını ve yükünün hafiflemesini sağlayan tuzlu su, eski dönemlerden beri arındırma, şifa bulma ve enerji akışı sağlama gibi alanlarda kullanılıyor.

Beden ve ruh bir bütün olarak kabul ediliyor. İnsan ruhuna iyi gelen şeyin bedene de iyi gelebileceği gibi bedene iyi gelen şeyler ruha da iyi gelebilmektedir. Affedememek, bir takım haksızlığa uğramak, aldatılmak, hayal kırıklığı yaşamak gibi duygu bozuklukları bedende de beklenmeyen ağrılar, tansiyon yükselmesi, kısırlık ve hatta cinsel isteksizlik gibi rahatsızlıkları beraberinde getirir. Evi düzenli olarak havalandırmak, evde olumlu etki yaratabilecek kaktüs ve aloe vera gibi bitkiler yetiştirmek, tuz lambası kullanmak da negatif enerji dağıtma alanında etkili konulardandır. Aslında en büyük negatiflik düşüncelerimizde başlar. Bu yüzden düşünceleri de pozitif yönde ilerletmek pozitif enerjilerin yayılmasını sağlar. Pozitif düşünmek de pozitif yaşamı temsil eder.

Hemen İletişime Geç ve Yeni Bir Başlangıç Yap!