Reiki

Reiki, kozmik yaşam enerjisidir. İnsanları maddi ve manevi sağlığa götüren bir ışık yoludur. Reiki, enerjiye sahip olan kişilerin ellerini kendi bedeni ya da başkasının bedeni üzerine koyup enerji aktarımı sağlamasıyla oluşuyor. Bu enerji sayesinde vücut ve ruh dengesi düzenlenir, muhafaza edilir aynı zamanda yaşam enerjisi de arttırılır. Böylece vücut ve ruhta bulunan mevcut hastalıklar giderilir ve oluşulabilecek hastalıklardan korunma sağlanır. Bu terim Japonlar tarafından kullanılır, Hinsidtan’da Prana, İbranilerde Ruach ve Çin’de Chi olarak biliniyor.

Reiki tedavisi, elle şifa verme yeteneğidir. Ellerle şifa verme sanatı yüzyıllar öncesine kadar dayanıyor. Yaralanan ya da herhangi bir fiziksel hastalığı bulunan insanlar üzerine el koymak içgüdüsel gelen bir davranıştır. İnsan dokunuşu, şifa verici sevgi ve özenli bir dokunuş enerjisi iletir. Reiki de bu enerjilerden bir tanesidir. Milliyet, din, ırk, cinsiyet ve yaş gözetmeden herkes bu yöntemden faydalanabilir.

Evrensel Yaşam Enerjisi

İnsan vücudu üzerinde meydana gelen problemler, aslında enerji sisteminin karışması ve denge bozukluğu yaşanmasıdır. Psikolojik sorunlar ve baş ağrıları ortaya çıkar. Hatta problemler organlarda fonksiyon bozukluklarına kadar gider. İnsan enerji ve fizik olarak iki farklı boyuttan oluşuyor. Yaşanan her şey önce enerji boyutunda gerçekleşiyor. Ardından fiziki boyuta geçiyor. Reiki sayesinde de kişilerin yaşama bakışı ve bilinci değiştiriliyor. Böylece kişide temel bir denge oluşturuluyor, bu denge sağlıklı olarak sürüyor.

Fiziksel bedendeki sinir ve damar sisteminin enerji bedendeki karşılığı meridyen sistemidir. Enerji akan kanallardır. Bedendeki en önemli enerji merkezi ise çakralarımız olarak bilinir. Çakra noktalarına ellerimizi koyarak enerji transferi yaptığımızda enerji seviyesi dengelenir. Reiki sayesinde bu enerji direkt olarak uygulanır. Nasıl ki modern fizik bu enerji sisteminden faydalanabiliyorsa, mistik görüşe sahip kişiler de bu yöntemden etkileniyorlar.

Enerji yalnızca Reiki ustaları tarafından kullanılabilir. Doğal bir enerjidir. Uygulayıcı kişi bu enerjiye daha güçlü bir şekilde ulaşır ve enerji kanallarında bulunan blokları temizler. Uyumlaşma sayesinde şifa dağıtan kişi de kendi yaşam enerjisini arttırmış olur. Kişiyi de bu enerjinin kaynağına bağlar

Reiki Nasıl Uygulanır?

Reiki uygulamak için öncelikle uygulayıcı kişinin şifanın gerçekleşmesine niyet ederek, ellerini karşısındaki kişinin iyileştirilecek yerin üzerine koyması gerekir. Ardından enerji akışı başlar. Enerji zekidir. Kime ne kadar gideceğini, nereye iletileceğini ve orada neler yapacağını bilir. Enerji kendi akışını yönetebilir. Uygulayıcıdan bu sayede kişinin ihtiyacı kadar enerji çekilir. Yaşam enerjisi şifası ile enerjiye uyum getirilir ve bilinçlilik durumu artar. Böylece zihin ve bedenin iyileşmesi sağlanır. Sevginin, pozitif düşüncenin, uyumun ve şifanın karakteristiklerini gösteren saf ışık sayesinde herkes negatif enerjiden kurtulabilir. Bu yöntem sayesinde kişi daha çok iyilik yapabilir. Sınırlandırıcı düşünce modelinden kurtulma sağlanır. Aynı zamanda tüm canlı varlıklar arasında huzur ve mutluluk yoğunluk gösterir.

Hemen İletişime Geç ve Yeni Bir Başlangıç Yap!